Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč už nevyhrávají konkurzy ti nejlepší?

25. 06. 2017 14:40:34
Bylo pravidlem, že muž je neproduktivnější ve 40ti. Pokud jste navíc hodně úspěšní, nemuseli jste se bát o zájem zaměstnavatelů. Pokud jste opravdu špičkou mezi špičkami, rvou se o Vás jako diví. Něco se ale změnilo. A já vím co.

V mém CV dominují dvě místa u nadnárodních společností. Obě rozsahem funkcí a hlavně obrovskými, ale OBROVSKÝMI výsledky. Obě oscilují mezi Key Account Managerem, Brand Managerem, Manažerem výrobní divize.

Nebudu teď uvádět názvy společností. To jsem zakomponoval do budoucna mezi jiné cíle. U první uvádím obratový nárůst 2000%. U té druhé 8000%. Nejedná se o překlep. Opravdu jde o tisíce v procentech. Pro jistotu ještě v CV dovysvětluji:

2000% - z celkového obratu 7.000.000,- jsem během dvou let vygenerovat 92.000.000,- Kč. Společně s firmami, jež jsem spravoval za ředitele společnostmi (OBI a Tesco) a za něž si samozřejmě ordinoval odměny on, jsem generoval obrat stejný jako zbývajících 7 kolegů dohromady. Tedy polovinu obratu ČR v jedné s největších společností světa.

8000% - půl roku po mém nástupu rozvázala společnost pracovní smlouvu s kolegou, neboť za tak krátkou dobu jsem raketově navýšil obrat tak, ze jeho výsledky po letech práce byly vedle mých několikaměsíčních nicotné.

Nicméně má dynamika zahanbovala ředitele natolik, že mne po pár dalších měsících začal nutit do výpovědi, již jsem z nějakého hloupého důvodu ale vůbec nechtěl podat. Vymlouval jsem se stále na to, že mne ta práce baví, že mám vynikající výsledky, že mne mají všichni klienti rádi natolik, že si s polovinou již dávno tykám, že mám ty produkty rád...:-) Nic naplat. Přestal jsem ho bavit. Vždyť i doma při večeři se bavili snad již jen o mne, neboť jsem byl oblíbený i u jeho dětí i manželky. A tohle teda nejde!!!

Nakonec mi hodil na krk jako úlitbu celou divizi i s pravomocemi. Divize to byla velká, ale zanedbaná po všech směrech. Vypadalo to super. Za pá měsíců by mne prostě prohlásil za nerentabilního a šel bych. JENŽE!!:-)

Dal mi pravomoce. Během několika měsíců jsem generoval obrat dvojnásobný jako deset zbývajících států regionu střední Evropy dohromady.

Když se společnost opět prodávala, zapomněli se zeptat, kdo je tam všechny vlastně živí a nikdo z rakouského managementu neřekl "Na ja Helmut, to je schade ho jako jediného nepřevzít, vždyť Lukáš dělá osobně zum beispiel allein 75% z celého Umzatzu 12ti států dohromady und ist sehr billig. Ehr kostet třetinu z toho, co bere má asistentka Ute":-)

A protože žijete v České zvrácené republice, nemůžete s takovými výsledky najít zaměstnání. Je vám 39 let. Máte za sebou renomé, na než není s to kdokoliv pomyslet ani ve snu, natož aby se s podobnými výsledky kdokoliv setkal a když se tak stane, strašně moc se diví a chce Vás. A potom udělá tohle:

Předá vás své HR SPECIALISTCE.

Ženy mám rád a ony zase mne a tak mne nenapadlo si udělat statistiku dle pohlaví no a představte si.

Na veškeré své pozice jsem byl vybrán výhradně řediteli nebo majiteli společností. Muži.

Ženy na pozici Human Resources kašlou na to, co umíte, jaké máte výsledky a jaká doporučení. V jejich zájmu není prospěch společnosti, v niž jsou zaměstnány. Ony se chtějí pouze bavit, urážet člověka, jenž je svými výsledky nepředstavitelně válcuje a zmanipulovat výsledky konkurzu ke škodě majitele společnosti tak, jak jim to vyhovuje. Ony jsou přece ty, jež rozhodují o životech těch druhých. A ony mohou ty schopné, jež by je mohli zastínit nakopat pěkně do zádele, což také činí. Emancipace je super jako nová Kia:-)

Na této pozici sedí obvykle 25-35letá veledůležítá, povýšená absolventka humanitního oboru, nejčastěji z moravského kraje (obvyklá "milovnice Pražáků") nebo ze Slovenska, jež absolutně nechápe, co to dá práci získat Kaufland, Baumax, nebo Makro za klienta a převzít u nich vedoucí pozici v oblasti, již zastupujete. Ona totiž rozumí lidem a pozná za co stojíte, jen co se na vás podívá:-) Čím mladší, tím erudovanější. Veškeré studie ukazují na skutečnost, že ženy se rozhodují na základě svých subjektivních pocitů. Jinak napsáno, podle svých sympatií. Ony nerozhodnou o tom, kdo je nejschopnější, ale vyberou toho, kdo je nejvíce sexuálně přitahuje. Následně zmanipulují otázky i výsledky tak, ze vy vyjdete jako nepřítel lidí a kolektivu a práce jako takové a vše čeho jste opakovaně dosáhli není relevantní pro výkon této pozice, přesto, že se jedná o pozici totožnou s tou, již jste vykonávali.

Přes tyto studie i výsledky žádný zaměstnavatel neobsadí do HR pozice racionálně uvažujícího muže a stále se všichni strašně diví, jak je málo kvalitních pracovníků a nemohou nikoho schopného najít.

No hlavně, že zaměstnáváte pěkné chlapce!:-)

V nějakém z příštích článků vás seznámím se svými dvěma posledními pohovory. Jeden z nich následoval po té, co jsem ohromil spolumajitelku velké české společnost a poté mne předala ..no hádejte..své HR specialitce z Moravy..(to už jsem myslel, ze mne klepne, výsledek byl znám předem a mohl jsem si tento fingovaný pohovor doma zinscenovat sám) a to druhé byla ta neodpornější, nejvulgárnější a nejponižující manipulace s vaší osobností, jež HR specialistky zovou "assessment centrum", jehož jsem měl to nepotěšení se zúčastnit loňského roku.

Autor: Lukáš Swoboda | neděle 25.6.2017 14:40 | karma článku: 22.80 | přečteno: 1886x

Další články blogera

Lukáš Swoboda

Jak proměnit špičkového pracovníka v losera aneb Assessment Centrum v Office Depot

Loni jsem byl vyzván pro své výsledky k účasti na AC do Hostivic. Jsem zvyklý na ledasco, ale tentokrát bylo mé očekávání obvyklého trapného ponižování nad rámec dosavadních zkušeností. No jestli vás HR specialisté teď neohromí!?

1.7.2017 v 15:03 | Karma článku: 29.58 | Přečteno: 2002 | Diskuse

Lukáš Swoboda

Pohovor v SULKU

Pakliže je vám přes 40 a cv se vymyká nad jiné, např.výsledky, jaké jsou ty v mém, máte to štěstí, že jste přizván na pohovor i mimo módní trendy věk. Je-li to výhra, posuďte sami.

1.7.2017 v 13:35 | Karma článku: 19.53 | Přečteno: 1001 | Diskuse

Lukáš Swoboda

Když církev zdědí dům v němž žijete. Aneb: "My jsme církev, my neděláme chyby"

To se povedlo i mě. Zaklepali na dveře a něco chtěli. Jsem přívětivý. Svědky kohokoliv klidně vyslechnu ať rozšířím nejen obzory. Jenže!:-) Oni chtějí rozšířit jen jedno. Tvoji peněženku. Nebo tě prostě jen tak z legrace vyho...

26.6.2017 v 23:16 | Karma článku: 28.61 | Přečteno: 1804 | Diskuse

Lukáš Swoboda

"Kdo ví jak to doopravdy bylo"

Češi jsou filutové. Jednou větou dokáží sofistikovaně po selsku smést ze stolu událost i celého člověka. A dokonce u toho dokáží vypadat jako mudrcové na slovo vzatí. Lhostejno kolik škody tímto českým moudrem napáchají.

26.6.2017 v 11:03 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 979 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Petr Šindelář

Výrobci vzkazují spotřebitelům. Spotřebitelé vzkazují obchodníkům

Po světě se roznesla fáma, že Číňanům i přes nedostatek kvalitní smetany zachutnalo máslo. Evropanům máslo prudce zdražilo a obchodníci nutí spotřebitele se ceně přizpůsobit, což v našem malém Česku neplatí pouze pro máslo...

20.11.2017 v 9:52 | Karma článku: 22.71 | Přečteno: 910 | Diskuse

Milan Petrák

Ke starším podnikatelům pro minerálku, k mladším pro slivovici

Obliba oboru podnikání je silně závislá na věku i pohlaví. Starší muži dávají přednost jiným oborům podnikání než mladší a stejně tak to platí pro ženy.

18.11.2017 v 22:28 | Karma článku: 5.70 | Přečteno: 386 | Diskuse

Karel Trčálek

Marxistické hlavy řádí jako divé, socialismus je zpátky v plné parádě

Ale netouží většina z nás právě po socialismu? Copak se nechceme vrátit zase tam, kde nám bylo tak dobře, kde nám bylo bez eurofašistů mnohem, ale opravdu mnohem líp?

16.11.2017 v 12:39 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 624 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Marxistické hlavy řádí

Když jsem o nich kdysi dávno slyšela poprvé, pomyslela jsem si, jaký naivka asi může na takovou pitomost z říše konspiračních teorií skočit. Teď už mám konečně odpověď. Je to Evropská komise.

16.11.2017 v 8:00 | Karma článku: 47.57 | Přečteno: 15807 | Diskuse

Hana Šťastná

Aby mi kobyla nezchromla cestou do gdPR....

V souladu s fyzickou a mentální náturou, pod vlivem okolností a tužeb, klopýtám životem na koni jménem Osud. Příští jaro mi Velký Bruselský Bratr (VBB) nasadí brnění v podobě Nařízení GDPR (General Data Protection Regulation).

15.11.2017 v 13:19 | Karma článku: 26.51 | Přečteno: 1103 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1357

Jedinec s nejlepšími pracovními výsledky po dlouhá desetiletí co znáte a nejhorším oceněním...to poznáte. Pravidelný ochutnavač zbytků z českých podstolů. Entusiasmus vlastní, výpravnost vrozená. Humor nepostradatelný. Vyznavač českého nepráva a arogance. Realista do morku kostí se schopností najít dobře kryté jádro.

Jsem ten, kdo se rozhodl vracet chléb za kámen. Jak to dopadlo se dočtete právě tady. Dozvíte se jak umí udělat český občan a stát ze života očistec. Na mnoha frontách je mnoho bojů. A ten co nenosí zbraň, snadným je člověku terčem.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.